16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe "kocie zabawy", takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, zabawy z chustą animacyjną i kotami - pluszakami "kocie masażyki", rozwiązywanie zagadek - "Z jakiej bajki jest ten kot?", wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych: picie mleka z miseczki jak kotki, nawijanie kłębka wełny czy układanie puzzli z kotkami "na czas", a także śpiewanie kocich piosenek.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.