Jak się tworzy film?

W ramach atrakcyjnych ferii w naszym przedszkolu czekało na dzieci KINO. Tuż po śniadaniu, każde dziecko otrzymało prawdziwy bilet do kina, po czym wszyscy udali się do „sali kinowej”. Nie byłoby prawdziwego kina bez popcornu, toteż każde dziecko otrzymało woreczek z tą przepyszną przekąską. Dodatkowo dzieci poznały jak się tworzy film (bajkę) same tworzyły własną historyjkę do bajki klatka po klatce.

Według własnego pomysłu. Powstały bardzo ciekawe bajki, które później opowiadały wszystkim dzieciom. Przedszkolaki rozwijały umiejętność twórczego myślenia, myślenie przyczynowo - skutkowe jak i umiejętność wypowiadania się .

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy bawiliśmy się chustą animacyjną, układając wybrane warzywa według koloru. Odgadywaliśmy „warzywne” zagadki. Odbyła się rozmowa z dziećmi na temat zawodu kucharza. Dzieci wykonały z papieru czapki szefa kuchni, oglądały obrazki przedstawiające pizzę, wymieniały składniki potrzebne do zrobienia pizzy, wspólnie tworzyły przepis na tradycyjną pizzę. Ugniatając arkusz szarego papieru na kształt koła wyrabialiśmy ciasto, a następnie nakładaliśmy składniki na pizzę. Na zakończenie utrwaliliśmy nazwy i kolory warzyw potrzebnych do zrobienia pizzy oraz wyklejaliśmy kawałki pizzy plasteliną. Po skończonej zabawie wszyscy z ochotą zjedliśmy smaczną pizzę na przedszkolnej stołówce.

Każde dziecko uwielbia...

Każde dziecko uwielbia przebieranki i zabawę w odgrywanie ról, np. udawanie zwierzątek czy bohaterów z bajek. Ubieranie się w stroje, które nie są codziennym ubiorem pozwala dziecku nabrać perspektywy i punktu widzenia innych. Ferie były doskonała okazją do tego typu zabaw.

Stempelki

Kolejnego dnia ferii było wykonywanie własnego obrazka z wykorzystaniem pieczątek w tym szablonów zwierzątek do stworzenia Zoo tak, by było bezpieczne dla zwierzątek. Lew nie mógł być z innymi zwierzętami np małpkami, czy żyrafami, słonie też osobno i nosorożec musiał mieć wybieg . A małpki palmy po których skakały. Zebry trawę do jedzenia.

Zimowy teatrzyk kukiełkowy

Na zajęciach dzieci oglądały obrazki o teatrze. Zapoznały się z wybranymi elementami teatru tj. kurtyna, scena, widownia, aktorzy. Odbył się krótki pokaz, w jaki sposób można bawić się w teatr. Dzieci oglądały kukiełki i papierowe pacynki na palce. Poznały sposób ich wykonania. Zaprosiliśmy dzieci do teatru na przedstawienie na podstawie treści piosenki "Była sobie żabka". Dzieci kolorowały papierowe pacynki na palce według własnego pomysłu. Następnie w grupach tworzyły indywidualne teatrzyki z wykorzystaniem pacynek paluszkowych. Poprzez zabawę w teatr dzieci zachęcane były do wypowiedzi na forum grupy i wyrażania własnych emocji. Na zakończenie wszyscy nagrodziliśmy aktorów brawami.