Zimowa matematyka - W pierwszych dniach ferii Misie przeprowadziły zimowe zabawy matematyczne. Były to zabawy w Bingo z pingwinami, w której dzieci mogły przeliczać w zakresie 10 i rozpoznawać graficzny zapis cyfr. Dzięki temu kształtowano przez zabawę spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Było również kolorowanie kredek za pomocą kodowania. Zadaniem dzieci było rozpoznanie, ile kredek mają pokolorować w danym kolorze. Na koniec przedszkolaki wykonały zimową pracę plastyczną, składającą się z trzech igloo. Nasze Misie bardzo lubią zabawy matematyczne, dlatego z przyjemnością je wykonują.

Mini Playback Show

W czwartek w grupie Misie odbył się muzyczny konkurs Mini Playback Show, w którym przedszkolaki mogły zaprezentować się w roli swoich idoli. Dzieci w niezwykłych przebraniach zaśpiewały na scenie swoje ulubione piosenki. Podczas show zarówno występujący, jak i publiczność bawili się świetnie. Gratulujemy wszystkim śpiewającym odwagi!

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Przedszkolaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi, Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Każdy dostał tackę, nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządziły sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.

Poznajemy zawody

Wybrać zawód? Trudna sprawa… Dla nas jeszcze to zabawa! Zanim na swój zawód się zdecydujemy – wszystkie już w przedszkolu poznać chcemy! Wszystkie przedszkolaki w pierwszym tygodniu ferii brały udział w różnorodnych aktywnościach związanymi z poznawaniem zawodów! Była to dla nich świetna zabawa!

Niezwykłe spotkanie z poetą w Bibliotece

W piątek 04.02.2022r. grupa „Misie” wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima na spotkanie z Panem Poetą. Pan Poeta to bajkopisarz, który napisał kilka cudownych, edukacyjnych książek dla dzieci. Pierwszą książką, którą przedstawił przedszkolakom autor była książka pt.: „Kura, co tyła na diecie” – przy okazji dzieci poznały bohaterkę książki – pluszową kurę, z którą porozmawiały na temat jej zakręconej historii, jak również mogły „nakarmić” ją słodyczami, warzywami i owocami. Druga książka pt.: „Kaczka, co przebrała miarkę” była bardzo zabawna. Dzieci za pomocą chusty „morza” i balonów tworzyły wspólnie szum morza, a później dołączyła do zabawy pluszowa kaczka, którą dzieci musiały podrzucić najwyżej jak umiały. Kolejnym zadaniem dzieci, było przebranie się w kolorowe peruki, okulary, czapki czy chusty. Radość przedszkolaków - nie do opisania. „Paw, co ogon miał z przyjaźni” to trzecia i ostatnia książka, którą opowiedział Pan Poeta. Dzieci po wysłuchaniu bajki, dostały kolorowe piórka oraz szablony skrzydeł, aby stworzyć własnoręcznie skrzydła dla swoich balonowych ptaków. Spotkanie było wyjątkowe, dzieci niechętnie opuszczały salę, w której tak świetnie się bawiły. Misie ładnie podziękowały i pożegnały się z Panem Poetą.