Zima to szczególny czas, w którym należy zadbać o ptaki. W tym celu Misie zapragnęły stworzyć dla skrzydlatych przyjaciół karmnik. Zaprosiliśmy do przedszkola tatę Małgosi, pana Pawła, który przygotował wszystkie niezbędne do tego materiały i narzędzia. Przy jego pomocy, każdy mógł wbijać gwoździe oraz dokręcać śrubki do deseczek.

Dzięki temu udało się wspólnie zbudować wspaniałą ptasią „stołówkę”, która znalazła swoje miejsce w naszym ogrodzie przedszkolnym. Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za miłe i pouczające spotkanie.

Następnego dnia wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, aby wypełnić wszystkie karmniki karmą dla ptaków. Dzieci przyniosły do przedszkola różnego rodzaju pokarm: ziarenka, słoneczniki, słoninkę, kule dla ptaków. Z pomocą pań Misie uzupełniły karmniki nasionkami, a na pobliskich drzewach i krzewach zawisły kulki dla sikorek. Dzieci zobowiązały się, że przez całą zimę będą doglądały ptasiej stołówki, żeby była czysta i aby niczego w niej nie zabrakło.