Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez przedszkolaki. Niedługo przed wizytą wyczekiwanego gościa starszaki z grupy "Motylki" z wielkim zapałem zabrały się do przygotowań. Postanowiły, że zrobią dla Świętego Mikołaja piękne laurki. Zapoznały się z również z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

Nie mogło zabraknąć rytuału ubierania choinki! Motylki z wielkim zaangażowaniem wybierały i zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy... Choinka wyszła pięknie. Przyozdobiły też hol świątecznymi pracami i dekoracjami. Gdy nadszedł dzień wizyty Świętego Mikołaja i zasiadł on w fotelu, przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły świąteczne piosenki, a Mikołaj rozdał dzieciom podarunki. W powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery!