Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, w naszej grupie Panie od samego rana zostały zaczarowane we wróżki, przepowiadające przyszłość...

Sala, w która każdego dnia służy nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób "zamieniła się" w tajemnicze miejsce pełne świec i światełek... Nastrojowa muzyka i "czarodziejskie" dekoracje wprowadziły nas w świat magii.

Zabawę rozpoczęliśmy wspólnym tańcem, oraz magicznym wybuchowym pokazem, a potem przyszedł czas na wróżby. Zagraliśmy w "Grę przyszłości" wróżyliśmy z kart, kwiatów, kolorów i wiele innych. Na zakończenie dzieci rozpoznawały swoją date urodzin i dowiedziały się spod jakiego są znaku zodiaku. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Mamy nadzieję, że taka zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

(...)W PRZEDSZKOLU ZABAWA
ANDRZEJEK TO CZAS