20 listopada przypada 32 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W 1989 roku światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na całym świecie. Jest to najważniejszy dokument dotyczący prawa dziecka. Od czasu powstania, Konwencja przyczyniła się do poprawy życia dzieci na całym świecie.

Dzień rocznicy uchwalenia dokumentu jest co roku obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to idealna okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są Prawa Dziecka i że obowiązkiem wszystkich jest ich przestrzeganie. Do obchodów tego dnia z UNICEF włączyły się placówki edukacyjne w całej Polsce. W tym Również nasze przedszkole. 19 listopada w piątek wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola przyszli ubrani w kolorze niebieskim. Właśnie ten kolor jest symbolem jedności z dziećmi na całym świecie. Był to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, ale z poważnym przesłaniem. Przedszkolaki z grupy „Smerfy” wraz ze swoimi paniami przygotowały piękną tematyczną inscenizację słowno-muzyczną. Wyposażając dzieci w odpowiednie umiejętności, wiedzę oraz postawy uświadamiamy im, jak ważne są prawa dziecka, dlaczego powinny być przestrzegane i chronione. Następnie dzieci ze starszych grup przedszkolnych udały się na „Marsz Praw dziecka”, gdzie zaprezentowały własnoręcznie przygotowane plakaty.

Im wcześniej dziecko spotyka się z wartościami takimi jak: sprawiedliwość, tolerancja, poszanowanie godności i wolności innych, tym łatwiej podlega procesowi socjalizacji. Uczenie poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania praw własnych, jest elementem wychowania przygotowującego do życia w społeczeństwie. Dziecko nabywa umiejętności poznawcze i kształtuje swoją osobowość. Relacje z wydarzenia dostępne są w załączonych zdjęciach oraz filmach w linkach poniżej.

Relacja dostępna w "Wydarzeniach Dnia" link poniżej:

Relacja z całego wydarzenia dostępna do obejrzenia w linku poniżej: