3 listopada „Pszczółki” pojechały autokarem na wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. W pięknej stylizowanej chacie dzieci miały możliwość obejrzenia zabytkowych przedmiotów, które ściśle związane są z procesem wypiekania chleba tj. stare żarna, maselnice, krajalnice, sierpy i akcesoria które były potrzebne do wypieków.

Dzieci obejrzały stary 120-letni piec chlebowy. Byliśmy także w piekarni gdzie pracownicy przygotowywali do wypieku bochenki chleba, bułki, rogaliki i inne smakołyki. Szkoda, że nie możemy przesłać wspaniałego i najcudowniejszego zapachu świeżego pieczywa. Potem w małej, klimatycznej izbie każde dziecko formowało swój wyrób piekarski, które po upieczeniu każdy zabrał do domu. Był także słodki poczęstunek z pysznym soczkiem.