W dniu 15 września obchodziliśmy "Dzień Kropki". Od czego wszystko się zaczęło? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem "The Dot" czyli "Kropka". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Opowiadanie z książki "The Dot" stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał "Międzynarodowy Dzień Kropki". Nasze przedszkolaki zostały zapoznane z tą historią.. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia. Pszczółki w tym dniu ubrały się w kolorowe kropki, szukały ukrytych kropek w ogrodzie przedszkolnym. Bawiły się w badaczy – przy użyciu lup wyszukiwały zwierzęta i rośliny w kropki. Pozowały do wesołych zdjęć w fotobudce i oczywiście wykonały pracę plastyczną.