Wakacje to czas odpoczynku, relaxu, czas podróży, zabawy. W naszym przedszkolu dla pełnego energii, ciekawego świata małego człowieka przygotowaliśmy wiele atrakcji, aby nie było czasu na nudę . Przedstawiamy kilka naszych sprawdzonych sposobów na udane wakacje przedszkolaka. W naszym przedszkolu mamy wspaniały, wielki ogród.

Mieści się w nim również piaskownica. Pewnego pięknego lipcowego dnia z samego rana wybraliśmy się do piaskownicy, by budować tunele i zamki z piasku. Zabawa w piasku pobudza wyobraźnię, uczy dzielenia, zapewnia dodatkowe doświadczenia dla zmysłów. To dobra ścieżka do nauki, zdolności poznawczych i umiejętności społecznych. Piasek stymuluje również rozwój fizyczny – dziecko ćwiczy małą i dużą motorykę.

Lipiec był baaaaardzo gorącym miesiącem

Lipiec był baaaaardzo gorącym miesiącem, pogoda dopisywała niemal każdego dnia. Aby móc się trochę ochłodzić nasze przedszkolaki miały okazję pobawić się i pomoczyć w basenikach. Odbył się też pokaz mody plażowej przy muzyce.

Kreatywne zabawy Żabek i Motylków podczas wakacji w miesiącu lipcu

Nie zabrakło zabaw manualnych czyli tworzenia prac plastycznych. Dzieci wydzierały a następnie niezwykle precyzyjnie wyklejały obrazek żaglówki.

Malowanie farbami

Wspaniałą zabawą było malowanie farbami w małych kilkuosobowych grupkach na dużych arkuszach papieru na tarasie przedszkolnym.

Przedszkolaki tworzyły również piękne obrazy z darów natury

Przedszkolaki tworzyły również piękne obrazy z darów natury. Chcąc w ten sposób rozbudzić u nich ciekawość świata i aktywność poznawczą. Rozwijałyśmy też zainteresowania techniczne i przyrodnicze poprzez bezpośredni kontakt z naturą.

Nie zabrakło zabaw ruchowych

Nie zabrakło zabaw ruchowych. Dzieci miały okazję pojeździć na traktorkach, motorkach na tarasie przedszkolnym.

Wybraliśmy się na lody

Wybraliśmy się na lody. Radości nie było końca, gdyż jak każdy z nas się domyśla, lody to jest coś, co dzieci lubią najbardziej.

W lipcu bardzo dużo spacerowaliśmy po Kołobrzegu

W lipcu bardzo dużo spacerowaliśmy po Kołobrzegu. Odwiedziliśmy port jachtowy podziwiając piękne żaglówki i jachty oraz port rybacki, w którym mogliśmy poznać pracę rybaka i obejrzeć kutry. Przedszkolaki bardzo miło wspominały też spacery brzegiem morza.

Ścieżka zdrowia znajdująca się w parku nadmorskim

Jednym z punktów naszych wycieczek była ścieżka zdrowia znajdująca się w parku nadmorskim. Przedszkolaki dzielnie wykonywały ćwiczenia na każdej stacji.

Zabawa w malowanie kredą po chodniku

Zabawa w malowanie kredą po chodniku-to doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. Podczas rysowania kredą dzieci usprawniają motorykę małą, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Każdy przedszkolak znalazł sobie odpowiednie miejsce do pracy i rozpoczął twórcze malowanie…. Efektem naszej zabawy był pięknie pomalowany, kolorowy chodnik w przed przedszkolem.