Pszczółki i Nutki podczas wakacji mają okazję się integrować i lepiej poznać. Przyodziane w żółte kamizelki i dobre humory dzielnie maszerowały przestrzegając zasad bezpieczeństwa na lody. Gdy dotarły na Skwer Pionierów z wielkim smakiem zajadały lody. Po odpoczynku wybrały się w drogę powrotną do przedszkola. W Parku 18 Marca podziwiały kwiatowe dywany oraz fontannę, nad Parsętą zaliczyły kolorową ścieżkę dla dzieci- slalomy i labirynty. Uśmiechnięte wróciły na przedszkolny plac, gdzie zakończyły swoją przygodę projektując własne ścieżki zdrowia.

Opowiadanie SŁODKIE SŁOWA

Opowiadanie "Słodkie słowa " Beaty Jacewicz przypomniały dzieciom, że słowa "proszę, dziękuję , przepraszam" obowiązują cały rok. Dzieci bardzo chętnie odgrywamy scenki wymieniając się rolami. Raz odgrywały rolę pszczoły, jeżyka i Niedźwiadka Michasia, który "chciał miód". Jednak dopiero kulturalne zachowanie zapewniło Michasiowi miodek.

Podchody

Podchody to gra terenowa o prostych zasadach, która skłania do aktywności fizycznej i przynosi mnóstwo radości. Bawiły się w nią dzieciaki kilkadziesiąt lat temu, z przyjemnością bawiły się i tym razem. Zabawa w podchody ma mnóstwo zalet. Zmusza dzieciaki do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Skłania do myślenia i główkowania, uczy współpracy w grupie i odpowiedzialności. Zajęcia na łonie przyrody pobudzają ciekawość dzieci i tworzą poczucie łączności z naturą. Poza tym podchody to przede wszystkim wielka frajda! Organizator gry wymyślił przeróżne zadania, zagadki i łamigłówki, które dzieci musiały rozwiązać, aby dotrzeć do celu. Wykonanie każdego zadania należało udokumentować. Na mecie na dzieciaki czekała wskazówka gdzie mają szukać skarb!

Mapa świata

Pszczółki i Nutki na mapie świata pokazywały wody (oceany i morza). Rozmawiały o tym, jakie zwierzęta zamieszkują morze oraz co znajduje się na jego dnie. Rozmawiały na temat bezpiecznych zabaw nad wodą. Poznały tajemnice głębin i ich mieszkańców. Grały i tańczyły Szanty. Wykonywały różnorodne prace plastyczne podczas których doskonaliły motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz samodzielność.